Jakość

Zespół

Doświadczenie

Bezpieczeństwo

Dziś Dzień Księgowego i........Księgowej ;-)

09/06/2021

Dzień Księgowego został ogłoszony przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w 2007 roku. Dokładnie w setną rocznicę powołania Związku Buchalterów w Warszawie - pierwszej organizacji osób zajmujących się zawodowo księgowością i finansami.

więcej

Nowy Ład Podatkowy c.d.

04/06/2021

Tzw. nowy ład podatkowy, który został zaprezentowany w maju br. zakłada wiele zmian podatkowych w Polsce od 2022 roku.
Kilka dni temu została zaprezentowana kolejna odsłona planowanych zmian – nowe ulgi podatkowe.

 

więcej

Projekt ustawy o ograniczeniu różnic w płacach kobiet i mężczyzn

25/05/2021

W ostatnich latach daje się zaobserwować postępującą digitalizację obowiązków sprawozdawczych podmiotów gospodarczych. Forma papierowa zostaje wyparta przez formę elektroniczną w zakresie kontaktów z administracją publiczną. Niestety proces ten nie idzie w parze z uproszczeniami oraz zmniejszeniem liczby deklaracji, zeznań i formularzy administracyjnych. Przykładem nowych obowiązków sprawozdawczych jest m.in.  projekt nowej ustawy o ograniczeniu różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

więcej

Nowy Ład Podatkowy

19/05/2021

15.05.2021 r. został zaprezentowany tzw. nowy ład podatkowy, czyli zmiany w systemie podatkowym, mające na celu dostosowanie systemu poboru podatków i ich wysokości do wyzwań gospodarki, której rozwój został zakłócony przez epidemię koronawirusa. 

więcej

Dziś Dzień Doradcy Podatkowego

11/05/2021

Dziś Dzień Doradcy Podatkowego

Dzień Doradcy Podatkowego jest obchodzony 11.05. na pamiątkę uchwalenia przez Sejm RP ustawy z 11 maja 2001 roku, zgodnie z którą Minister Finansów został zobowiązany do zwołania I Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych. 
 

więcej

Objaśnienia podatkowe z 29 kwietnia 2021 r. ws. rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce

07/05/2021

Współczesna swoboda przepływu kapitału, osób i usług znacznie ułatwiła podjęcie pracy zarobkowej i prowadzenie działalności gospodarczej za granicą. Dotyczy to nie tylko obywateli Polski, ale także obcokrajowców przyjeżdżających w celach zarobkowych do Polski.

więcej